Projektai

AB Audimas

Sektorius

Lengvoji pramonė

Tipas

Gamyba ir prekyba

Šalis, miestas

Kaunas, Lietuva

Įgyvendinimo metai

2021 m.

Užsakovas

AB Audimas yra didžiausias sportinės aprangos gamintojas ir vienas iš rinkos lyderių kuriant, projektuojant bei gaminant sportinius ir aktyvaus gyvenimo būdo drabužius Baltijos šalyse. Nuo 1931 m. AB Audimas veikia kaip gamybos įmonė, o nuo 1997 m. startavo ir mažmeninės prekybos sektoriuje.

AB Audimas turi du gamybos padalinius Kaune ir Jonavoje, tris dukterines įmones – Baltarusijoje, Rusijoje ir Latvijoje. Mažmeninės ir didmeninės prekybos tinklas vystomas Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Ukrainoje. Taip pat įmonė eksportuoja savo produkciją į Vakarų Europą (Vokietiją, Lenkiją, Suomiją), Rytų Europą (Rusijos Federaciją), Artimuosius Rytus (Jungtinius Arabų Emyratus) ir Baltijos šalis (Latviją, Estiją).

 

Situacija

Įmonė turi daugiau nei 300 darbuotojų, kurių darbo grafikui yra sudaryta daugiau nei 40 pamainų. Dirbtam darbo laikui apskaičiuoti naudojami žmogiškieji resursai. Užsakovui yra aktualus darbuotojų atvykimo į darbą ir išvykimo iš darbo laikas.

Patekimui į teritoriją klientas turėjo ankstesnę neveikiančią praėjimo kontrolės sistemą. Kelio užtvaras automobilių pravažiavimui ir turniketas žmonių praėjimui buvo valdomas apsaugos darbuotojo rankiniu būdu.

 

Problematika

 • Apsaugos darbuotojai fiziškai tikrina įeinančius žmones bei įleidinėja atvažiuojančius automobilius;
 • Dideli vidinių resursų kaštai pamainomis dirbančių darbuotojų dirbto laiko apskaitai;
 • Galimi darbo laiko praradimai.

 

Sprendimas

 • Darbuotojų praėjimo, pravažiavimo kontrolės bei darbo laiko apskaitos sprendimas

Suprasdami esamą kliento problematiką pasiūlėme prie esamų praėjimo kontrolės įrenginių sumontuoti naują kompleksinę sistemą, sudarytą iš:

1)      ilgo nuotolio RFID UHF technologijos skaitytuvų, kurie identifikuoja personalo automobilius pagal RFID žymą, skirtą kelio užtvarui valdyti,

2)     programinės įrangos, kuri užtikrina žmonių darbo grafiko laikymąsi, patekimą į/iš teritoriją ir tikslių ataskaitų gavimą laiku, skirtą darbuotojų darbo laiko stebėjimui bei apskaitai.

Dėl šio pasiūlyto sprendimo funkcionalumo, apsaugos darbuotojai ir personalas, atsakingas už darbo laiko skaičiavimus, yra mobilesnis, todėl gali atlikti ir kitas užduotis.

Įdiegta darbo laiko apskaita, mūsų vertinimu, dėl žmonių vėlavimo į darbą ir išvykimo 5 min anksčiau, įmonei per metus sutaupo 4200 val. darbo laiko ir 35,7 tūkst. Eur.

 

Nauda verslui:

 • Produktyvumas.
  Realus resursų užimtumo vertinimas ir atsakingesnis personalo požiūris.
 • Apskaitos resursų taupymas.
  Tikslesnis, automatizuotas darbo laiko trukmės apskaičiavimas ir nesudėtingas užmokesčio valdymas, sutaupantis žmogiškųjų išteklių kaštus.
 • Analitika.
  Numatytos darbo pamainos ir faktinio darbo laiko palyginimas, lengvesnis darbo laiko, pamainų planavimas, atsižvelgiant į sukauptus duomenis.
 • Stebėjimas.
  Tikslios informacijos perdavimas realiu laiku, pranešimai apie nukrypimus nuo suplanuoto grafiko el. paštu.
 • Lankstumas.
  Integruota laiko apskaitos sistema yra lengvai plečiama, todėl keičiantis poreikiams nesudėtingai galima papildyti sistemą naujais įrenginiais ar praplėsti naujais funkcionalumais.
 • Saugumas.
  Sistema identifikuoja vartotojus pagal kelis kriterijus: RFID asmenines korteles ir RFID žymes ant automobilio stiklo juos susiedama. Tai užtikrina, kad į teritoriją ar patalpas pateks tik tam leidimą turintis žmogus. Sistema gali valdyti ne tik duris, bet ir mechaninius užtvarus.

 

Projektai

Panašūs projektai