Projektai

AB Ignitis grupė

Sektorius

Energetika

Tipas

Ofisas

Šalis, miestas

Vilnius

Įgyvendinimo metai

2021 m.

Užsakovas 

AB „Ignitis grupė“ yra viena didžiausių energetikos ir atsinaujinančios energijos bendrovių Baltijos regione. Bendrovės įmonės veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Suomijoje. Grupės valdomas inovacijų fondas yra investavęs į 17 įmonių septyniose pasaulio šalyse, kuriančių naujas technologijas energetikoje ir elektrifikuotame mobilume.

Pagrindinė grupės įmonių veikla yra elektros ir šilumos energijos gamyba, tiekimas, elektros energijos ir gamtinių dujų prekyba ir skirstymas, taip pat inovatyvių energetikos sprendimų diegimas. Grupės bendrovės elektros energiją ir gamtines dujas tiekia apie 1,6 mln. verslo ir privačių klientų.

 

Situacija 

Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d., LR vyriausybės sprendimu paskelbta, kad visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. Todėl įmonei, vykdančiai veiklą ir norinčiai atitikti pandemijos valdymo priemonių laikymosi kontrolę, būtinas greitas sprendimas, kuris padėtų lengai administruoti savo darbuotojų galimybių pasus, tam neskiriant papildomų resursų ir būtų lengvai adaptuojamas į jau veikiančią sistemą.

 

Problematika 

Kaip administruoti darbuotojų galimybių pasus, tam neskiriant papildomų žmogiškųjų resursų.

 

Sprendimas 

 • Integruoti galimybių paso skaitytuvą į apsaugos/įeigos sistemą („Inner Range“ – Integriti).

 

Sprendimo aprašymas 

Darbuotojo įeigos kortelės galiojimo laikas yra nustatomas ir suderinamas su galimybių paso galiojimo laiku. Šis procesas yra atliekamas automatiškai darbuotojui naudojantis galimybių paso skaitytuvu.

 

Integracijai reikalinga įranga/licencijos: 

 1. Galimybių paso skaitytuvas
 1. Kortelių skaitytuvas
 1. Durų kontroleris
 1. Licencijos: XML Read, Write, Event Review I/O Communications, DUIM.

 

Sistemos veikimo algoritmas: 

 1. Darbuotojas nuskaito savo praėjimo/įeigos kontrolės kortelę, taip identifikuoja savo tapatybę (pastaba: darbuotojų duomenys turi būti tvarkingai suvesti į sistemą).
 1. Darbuotojas nuskaito savo galimybių pasą, taip užfiksuodami kortelės veikimo trukmę (trukmė lygi galimybių paso galiojimo trukmei).
 1. Apsaugos/įeigos sistema automatiškai atsinaujina darbuotojų duomenų bazę, be žmogaus įsikišimo.

 

Nauda verslui 

 • Lengvas pritaikymas ir lankstumas. Sprendimas pritaikomas pagal kliento poreikį, pasikeitus poreikiui gali būti pertvarkomas ir suderinamas su nauju poreikiu.
 • Sumažėjės žmogiškų resursų poreikis. Sprendimas suderinamas veikimui be žmogaus įsikišimo.
 • Saugumas. Sistema identifikuoja vartotojus pagal nurodytus kriterijus. Tai užtikrina, kad į teritoriją ar patalpas pateks tik tam leidimą turintis žmogus. Sistema gali valdyti ne tik duris, bet ir mechaninius užtvarus.
 • Komfortas darbuotojams. Sprendimo veikimas palengvina darbuotojų judėjimą.

Projektai

Panašūs projektai