Projektai

AB Lietuvo paštas

Sektorius

Privatus

Tipas

Logistikos centras

Šalis, miestas

Lietuva, Vilnius

Įgyvendinimo metai

2021 m.

Užsakovas

AB Lietuvos paštas – didžiausia pašto paslaugas teikianti bendrovė šalyje, teikianti pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas. Puoselėdama gilias tradicijas bei teikdama profesionalias paslaugas, įmonė užsitarnavo gyventojų pasitikėjimą.

AB Lietuvos paštas per metus išsiunčia ir priima per 30 mln. laiškų ir per 30 mln. daiktų iš beveik 200 skirtingų pasaulio šalių. Įmonėje dirba daugiau kaip 4260 darbuotojų.

 

Situacija

Lietuvos paštui, logistikos centre, atsirado poreikis atsinaujinti įeigos kontrolę darbuotojams, siekiant kontroliuoti jų judėjimą (įėjimą/išėjimą iš pastato), taip pat skaičiuoti darbuotojų darbo laiką bei sumažinti vagysčių tikimybę.

 

Problematika

  • Įeinančių ir išeinančių darbuotojų kontrolė, kuri vyksta darbuotojui (sargui) fiziškai būnant praėjimo vietoje.
  • Reikalingi vidinių resursų kaštai pamainomis dirbančių darbuotojų dirbto laiko apskaitai.
  • Vagysčių skaičiaus mažinimas, siekiant lengviau kontroliuoti dingusių siuntų iš sandėlio apskaitą.

 

Sprendimas

  • Įeigos kontrolės ir laiko apskaitos sistemos pralėtimas.

Suprasdami esamą kliento problematiką pasiūlėme prie esamų praėjimo kontrolės įrenginių įdiegti turniketus, kurie prijungti prie esamos įeigos kontrolės, monitoringo sistemos. Įdiegti turniketai padės valdyti darbuotojų srautus, darbuotojai turės kiekvienas atskirai pasižymėti (taip išvengiama praėjimo registravimo klaidų, kai su vieno darbuotojo įeigos kortele gali praeiti keli skirtingi darbuotojai). Sumažinamas personalo poreikis fiziškai būti vietoje ir stebėti kiek žmonių praeina, nes informacija perduodama į bendra sistemą, nuskaičius magnetinę kortelę. Taip pat sumažinama tikimybė prasinešti daiktus iš sandėlio.

Verta paminėti, kad sumontuotas ir praėjimas neįgaliesiems, kuris užtikrins visų darbuotojų tinkamą ir neapsunkintą judėjimą į/iš pastato. Taip pat visi atlikti darbai pritaikyti prie eksplotuojamo pastato apdailos, nesugadinant estetinio vaizdo.

 

 

Nauda verslui

  • Produktyvumas. Realus resursų užimtumo vertinimas ir atsakingesnis personalo požiūris.
  • Apskaitos resursų taupymas. Tikslesnis, automatizuotas darbo laiko trukmės apskaičiavimas, sutaupantis žmogiškųjų išteklių kaštus.
  • Analitika. Numatytos darbo pamainos ir faktinio darbo laiko palyginimas, lengvesnis darbo laiko, pamainų planavimas, aiškesnis žmonių srautų judėjimo stebėjimas atsižvelgiant į sukauptus duomenis.
  • Lankstumas. Integruota įeigos kontrolės ir laiko apskaitos sistema su turniketais yra lengvai plečiama, todėl keičiantis poreikiams nesudėtingai galima papildyti sistemą naujais įrenginiais ar praplėsti naujais funkcionalumais.
  • Saugumas. Sistema identifikuoja vartotojus, lengviau stekbėti darbuotojų srautus, bei taip užtikrinti mažesnį vagysčių iš sandėlio skaičių.

Projektai

Panašūs projektai