Projektai

Akropolis

Sektorius

Prekybos centras

Tipas

Mažmeninė prekyba

Šalis, miestas

Vilnius, Klaipėda, Lietuva

Įgyvendinimo metai

2021 m.

Užsakovas

Baltijos šalyse pirmaujanti prekybos ir pramogų centrų vystymo ir valdymo bendrovė UAB „Akropolis group“ vykdo nekilnojamojo turto projektų vystymo, prekybos ir pramogų centrų bei biurų pastatų valdymo ir nuomos veiklą Lietuvoje ir Latvijoje.
Grupė yra pastačiusi ir išvysčiusi 5 prekybos ir pramogų centrus Lietuvoje ir Latvijoje. UAB „Akropolis group“ valdo prekybos centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose bei „Akropole“ Rygoje.

 

Situacija

Prekybos centruose „Akropolis“ yra įsikūrę virš 900 skirtingų nuomininkų, o per metus šį prekybos centrą aplanko daugiau nei 41 milijonas lankytojų. Tai vienas populiariausių prekybos centrų Lietuvoje, kurį yra pamėgusios ir jaunos šeimos. Jų patogumui visuose prekybos centruose „Akropolis“ yra įrengti specialūs kambariai, kuriuose tėveliai gali pervystyti savo mažuosius, atlikti kitas higienos procedūras. Šios patalpos yra papildomai apsaugotos, kad būtų išlaikyti aukščiausi švaros standartai ir į jas galėtų pateikti tik šeimos turinčios mažamečių. Todėl apsaugos darbuotojai sulaukę kliento skambučio fiziškai turėdavo ateiti ir atrakinti patalpą, kas nėra nei efektyvu, nei greita.

 

Problematika

 • Apsaugos darbuotojai fiziškai atrakina/užrakina duris.
 • Didelis prekybos centro plotas, todėl tenka ilgai laukti atsakingo personalo.
 • Neefektyvus žmogiškųjų resursų panaudojimas, visada reikalingi papildomi resursai, kurių negalima suplanuoti.
 • Klientų nepasitenkamas, jeigu tenka ilgiau palaukti.

 

Sprendimas

 • Telefonspynių su video vaizdo transliavimu sprendimas.
  Suprasdami, kad žmonės po pertraukos grįš į savo mėgstamas laisvalaikio praleidimo vietas, pasiūlėme klientui esamą problemą spręsti panaudojant telefonspynes, kurios transliuoja vaizdą. Toks spendimas yra itin patogus darbuotojams ir klientams.

 

Sprendimo veikimas

Prie visų vaiko kambarių buvo sumontuotos iškvietimo panelės, kurios turi įmontuotas vaizdo stebėjimo kameras, todėl apsaugos darbuotojai gali užtikrinti, kad į patalpas pateks reikiami žmonės. Visos šios panelės yra apjungtos į bendrą tinklą, todėl duris galima valdyti tiek iš centrinio apsaugos pulto, tiek naudojant mobilią aplikaciją. Dėl šio funkcionalumo prekybos centro personalas yra mobilesnis, todėl gali atlikti ir kitas užduotis. Papildomai buvo sumontuotos ir elektromagnetinės spynos, kurios valdomos per nuotolį.

 

Nauda verslui

 • Klientų patogumas.
  Kadangi apsaugos darbuotojams nebereikia fiziškai ateiti į vietą norint atrakinti duris, visas procesas vyksta greičiau ir mažieji klientai aptarnaujami labai greitai.
 • Efektyvus žmogiškųjų resursų panaudojimas.
  Apsaugos darbuotojai turi galimybė skambučius gauti į mobiliuosius telefonuose esančias aplikacijas ir atidaryti duris per nuotolį, todėl jie yra kur kas mobilesnis ir gali atlikti kitas funkcijas.
 • Didesnė apsauga.
  Visos sumontuotos telefonspynės turi ir vaizdo įrašymo funkciją, todėl esant kritiniams atvejams visada galima pasižiūrėti įvykius, kurie buvo praeityje.

Projektai

Panašūs projektai