Atgal

Gaisro signalizacija

PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS SISTEMA – tai viena pagrindinių sistemų, be kurios negalime įsivaizduoti nė vieno statinio. Šios sistemos paskirtis – prevenciškai perspėti apie gaisro grėsmes ir perduoti pavojaus signalą apie gaisro židinius.
 
 
UAB AREVITA šių darbų srityje yra atestuota ir turi darbų patirties 1994 m. Mūsų suprojektuotos ir įrengiamos priešgaisrines sistemas atitinka visas nustatytas statinio priešgaisrinės saugos reikalavimu, gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų projektavimo ir įrengimo taisykles, bei EN54 reikalavimus.
 

Siekiame klientui įgyvendinti patikimą sistemą, kuri itin tiksliai ir anksti identifikuotų dūmus, liepsną, kylančią temperatūrą ir įvairiais komunikacijos kanalais praneštų garso, balso ir/ar šviesos signalais apie gaisro pavojų. Kilus pavojingai situacijai atlikus sistemos sistemų integracijas yra galimybė automatiškai valdyti kitas pastato inžinerines sistemas (pvz.: evakuacinės duris ir evakuacinio įgarsinimo sistemą, gaisro gesinimo, dūmų šalinimo ir ventiliacijos sistemas, liftus, kt.), tokiu būdu garantuojant operatyvią žmonių evakuaciją, gaisro neutralizavimą ir saugumą.

 

Mes galime pasiūlyti priešgaisrinės saugos sprendimus įvairios paskirties ir sudėtingumo objektams. Pagal patalpų paskirtį, veiklos sritį ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM taisykles klientui parinksime tinkamiausią sprendimą sistemos įdiegimui:

 • Konvencinė sistema – tai sistema, kuri esant pranešimui apie gaisrą, praneša, kurioje zonoje aptiktas gaisro pavojus. Ši sistema dažniausiai naudojama nedideliuose pastatuose. Pagrindinis tokios sistemos privalumas – žema kaina.
 • Adresinė sistema – tai sistema, kuri tiksliai padės tiksliai identifikuoti gaisro grėsmės vietas.
 • Laidinė sistema – tai standartinė priešgaisrinė sistema, pagal kurią kabelinėms linijoms pagal projektavimo taisykles ir EN54 standartą parenkami tik nedegūs atitinkamam laikotarpiui ir atitinkamo diametro priešgaisriniai kabeliai.
 • Belaidė sistema – ši sistema padeda,  esant ypatingoms sąlygoms, kaip pavyzdys: sudėtinga patalpų architektūra, technologiniai įrengimai ir pan. Šiai sistemai nereikės kabelinių linijų.
 • Linijinė dūmų barjerų sistema – tai sistema, sudaryta iš siųstuvo, spinduliuojančio IR ir UV šviesos spindulius, bei imtuvo, matuojančio šių spindulių intensyvumą. Siųstuvas skleidžia nematomus infraraudonuosius ir ultravioletinius spindulius, kurie priimami imtuve. Analizuodama priimto srauto dalį, sistema nustato, ar turi suveikti, ar ne. Linijinė dūmų barjerų sistema diegiama aukštose, didelėse patalpose (pvz.: sandėliavimo patalpos, gamybos patalpos, angaruose, sporto salėse, istoriniuose pastatuose, bažnyčiose, prekybos centruose ir pan.). Tokiose patalpose taškinių dūmų detektorių instaliacija ir priežiūra yra brangi, o temperatūriniai kabeliai ir liepsnos detektoriai - į dūmus nereaguoja, todėl ne taip greitai aptinka gaisro pavojų.
 • Aspiracinė gaisro aptikimo sistema – tai sistema, kuri gali būti naudojama ten, kur tradicinės priešgaisrinės sistemos netinka - šaldytuvuose, gamyklose, kituose industriniuose objektuose.
 • Liepsnos detektorių sistema – tai sistema, kuri deka instaliuotų liepsnos detektorių reaguoja į ultra violetinę spinduliuotę  liepsną ir gali identifikuoti greičiau negu šilumos ar dūmų detektoriai, todėl jų panaudojimo tikslingumas turi būti vertinamas atsižvelgiant į galimą gaisro scenarijų, o ypač į degimo produktus, kurie išsiskirs gaisro pradžioje. Liepsnos detektoriai įrengiami dideliuose, atviruose sandėlių plotuose arba miško medžiagų sandėliuose. Taip pat jie tinka vietinei didesnio pavojaus teritorijose, kur liepsna gali išplisti labai greitai, pvz.: ties degiųjų skysčių siurbliais, sklendėmis ar vamzdynais, arba patalpų, kuriose yra plonų, į viršų nukreiptų konstrukcijų ar gaminių iš lengvai užsidegančių medžiagų (pvz.: plokščių arba aliejinės tapybos paveikslų).
 • Šilumai jautrių kabeliu sistema – ši sistema padės aptikti karščio sankaupas, atsiradusias bet kuriame jo taške, kai bet kuri kabelio vieta pasiekia tam tikrą, iš anksto nustatytą temperatūra arba atsiranda temperatūros pokytis  yra inicijuojamas aliarmas.
 • Automatinė gaisrų aptikimo sistema – tai sistema, kuri be pertraukų skenuoja visą aplinką sukdamasi 360 laipsnių, 24 val. per parą. Veikimo principas: identifikavus gaisro šaltinį, siunčiamas pavojaus signalas į centrinį stebėjimo pultą ir parodomas gaisravietės vaizdas.
 • CO dujų (anglies monoksido) nuotėkio aptikimo sistema – ši sistema naudojama uždarose automobilių parkavimo aikštelėse aptikti CO dujų nuotėkį ir informuoti žmones.
 • Taškiniai dūmų ir temperatūros jutiklių sistema – tai dažniausiai pastatuose naudojama sistema, ji yra skirta gaisro aptikimui, pradinėje stadijoje, reaguoja į tam tikrą dūmų koncentraciją ir/arba temperatūros padidėjimą saugomoje patalpoje. 

 

Kliento poreikiu pasirūpiname nuo galimybių studijos parengimo iki darbo projekto, sistemos įdiegimo ar techninės darbų priežiūros. Po įdiegtos sistemos garantinio laikotarpio pasiūlome klientui serviso specialistų aptarnavimą.

 

Priešgaisrinių sistemų projektavimas ir įrengimas atliekamas vadovaujantis visomis Lietuvos respublikoje galiojančiomis gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų projektavimo ir įrengimo taisyklių normomis.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM patvirtintose priešgaisrinės signalizacijos taisyklėse nurodoma, kad vienos ar kitos sistemos įrengimas yra privalomas ir turi atitikti EN54 standartą.

 
MŪSŲ SPRENDIMUS RASITE:
 • AB Achema
 • AB Lifosa
 • Prekybos centras IKI
 • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
 • UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras ir kituose.
 

KITI SPRENDIMAI, KURIUOS SIŪLOME:

 

Apie mus

 

Jau 27-erius metus projektuojame ir diegiame inžinerines sistemas.

 

 

Kontaktai

 

Baltų pr. 145, LT-47125, Kaunas

Tel.:(+370) 37 334074

info@arevita.com