Projektai

H2AUTO automobilių savitarnos plovyklos

Sektorius

Paslaugos

Tipas

Automobilių savitarnos plovyklos

Šalis, miestas

Lietuva

Įgyvendinimo metai

2020 m.

Projekto dydis
H2AUTO automobilių savitarnos plovyklose įdiegėme Parksol automobilių srautų valdymo sistemą. Sistema veikia 17-oje H2AUTO plovyklų visoje Lietuvoje (50 plovimo vietų).
Panašios Parksol automobilių srautų valdymo sistemos veikia daugiau kaip 100 automobilių savitarnos plovyklų Lietuvoje ir užsienyje.
Produktai:
DIP LED švieslentės
Ultagarsiniai jutikliai
TOF jutikliai
Kontroleris
Situacija
Savitarnos plovyklos H2AUTO yra pastatytos šalia intensyvių miesto kelių, todėl dažnai jų išdėstymas nėra itin patogus vairuotojams: pastebėta, kad vairuotojai privažiavę prie plovyklos nemato, kuri vieta yra laisva, kuri užimta. Yra mažai vietos manevruoti. Norint rasti laisvą vietą reikia fiziškai privažiuoti prie kiekvienos plovimo vietos. Reikėjo sprendimo, kuris padėtų vairuotojams vos privažiavus prie plovyklos, matyti, kuri vieta yra laisva.
Tikslas
Užtikrinti, kad vairuotojai per trumpiausią laiką rastų laisvą automobilio plovimo vietą. Racionaliai išnaudoti laukimo vietas neužstatant įvažiavimo, netrukdant kitų automobilių eismo.
Iššūkiai
Pradėjus įgyventi projektą, pastebėjome, kad atvirose automobilių plovimo vietose (vietose be stogo) plovimo žarnos susikryžiuoja ir taip uždengia jutiklius, kurie suveikia ir rodo, kad plovimo vieta užimta, nors iš tiesų – ji laisva. Kadangi plovyklose aplinka yra priskiriama agresyviai aplinkai, visa įranga turi turėti aukštą atsparumo klasę.
Sprendimas
H2AUTO savitarnos plovyklose įdiegėme Parksol automobilių srautų valdymo sistemą, kurią sudaro: jutikliai su reliniu išėjimu, švieslentės ir valdymo skydas su maitinimo šaltiniu.
Virš kiekvienos automobilių plovimo vietos sumontavome jutiklius. Norėdami užtikrinti, kad sistema veiktų 100% tikslumu, sumontavome dviejų tipų jutiklius: ultragarsinius jutiklius uždarose vietose (po stogu) ir dvigalvius TOF atvirose vietose (be stogo).
Plovyklos išorėje matomoje vietoje sumontavome švieslentes. Į plovimo vietą įvažiavus automobiliui, švieslentėje užsidega raudonas X ženklas. Automobiliui išvažiavus, švieslentėje virš plovimo vietos užsidega žalia rodyklė <-. Privažiavus prie plovyklos aiškiai matosi vietų užimtumas, nebereikia važinėti ir tikrinti, ar vieta yra laisva. Todėl plovyklai įrengti reikia mažesnio ploto.
Parksol sistema automobilių savitarnos plovyklose – unikalus sprendimas rinkoje. Sistema -patikima, paprastai valdoma, aiški vartotojui. Visa sistema turi IP66 apsaugos klasę, kuri garantuoja ilgą sistemos tarnavimo laiką.
Papildomos sistemos galimybės
  • Statistika, ataskaitos
  • Švieslentė, kurioje matosi laisvų plovimo vietų skaičius. Švieslentė dažniausiai montuojama šalia gatvės, kad važiuojant automobiliu klientai matytų, ar šiuo metu yra laisva vieta.
  • Plovyklos internetiniame puslapyje ar mobiliojoje programėlėje klientai gali matyti plovyklų užimtumą. Prieš vykstant į plovyklą, galima pasižiūrėti, ar šiuo metu yra laisvų vietų.
  • Apšvietimo plovimo vietoje reguliavimas, siekiant sumažinti elektros energijos sąnaudas. Tamsiuoju paros metu automobiliui įvažiavus į plovimo vietą, apšvietimas paryškėja, o automobiliui išvažiavus, apšvietimas sumažėja.
Įtaka verslui
  • Sutaupytas kliento laikas: vairuotojai privažiavę prie plovyklos iš karto mato, kur yra laisva vieta automobiliui plauti.
  • Geresnė vartotojo patirtis
  • Sumažinta aplinkos tarša: automobiliai greičiau randa laisvą plovimo vietą.
  • Mažesnės išlaidos plovyklos plotui pirkti/nuomoti: jei plovykloje planuojama diegti Parksol automobilių srautų valdymo sistemą, plovyklai įrengti reikia mažesnio ploto, nes užtenka siauro pravažiavimo į plovimo vietas.

 

Projektai

Panašūs projektai