Projektai

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras

Sektorius

Mokslas

Tipas

Mokymo įstaiga

Šalis, miestas

Kaunas, Lietuva

Įgyvendinimo metai

2020 m.

Užsakovas
 
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras – didžiausia ir populiariausia Lietuvoje profesinio mokymo įstaiga, siūlanti įgyti perspektyvias profesijas grožio, sveikatos ir socialinės gerovės bei verslo kryptyse. Mokymo įstaiga veikia ilgiau nei 80 metų. Centre vykdomas pirminis ir tęstinis profesinis mokymas, pagrindinis ir vidurinis ugdymas, ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas, kita švietimo paslaugų veikla.
 
 
Situacija
 
Mokymo centras įsikūręs Kauno senamiestyje, vienoje labiausiai apkrautų transporto arterijų mieste, kurią per dieną vidutiniškai pravažiuoja apie 74400 automobilių.
Čia dirba apie 400 darbuotojų, o dėl mokymo įstaigos lokacijos ypatumų parkavimo vietų kieme vos 70. Kaimynystėje įsikūrusios įmonės statydavo savo automobilius teritorijoje, nes ji nebuvo užtverta.
Įstaiga susidurdavo su problema, kai atvykus svečiams iš kitų profesinio rengimo centrų fiziškai nebūdavo vietos kur palikti automobilius, todėl užsikišdavo įvažiavimas į teritoriją ar net patį Karaliaus Mindaugo prospektą.
Problematika
 • Neužtverta parkavimo aikštelė į kurią gali pakliūti pašaliniai žmonės
 • Sudėtinga aikštelės lokacija senamiestyje, siauras įvažiavimas
 • Žemas transporto srauto pralaidumas, nereguliuojamas srautas
 • Žmogiškųjų resursų poreikis ir saugos problemos
Sprendimas
 • Automobilių srauto valdymo ir apskaitos sistema naudojant valstybinių numerių identifikavimo (LPR) sistemą
Suprasdami kliento patiriamus nepatogumus, dėl naudojamos parkavimo aikštelės pasiūlėme modernų ir lengvai įdiegiamą sprendimą – automobilių srauto valdymo sistemą su transporto numerio identifikavimu. Viena pagrindinių priežasčių pasirinkti šį sprendimą buvo itin paprastas automobilių sąrašo administravimas.
 
Sistema sudaryta iš kelio užtvaro, dviejų vaizdo stebėjimo kamerų su LPR funkcionalumu, LED švieslentės ir kontrolerio. Paprastai tokiai sistemai naudojamos ir indukcinės kelio kilpos, kurios aktyvuoja kamerų suveikimą, tačiau šiuo atveju, dėl kasimo subtilybių buvo pasirinkta sistema tik su vaizdo stebėjimo kameromis.
! Įdomus iššūkis mūsų specialistams buvo kliento poreikis – papildomai kelio užtvarą galima valdyti telefonu ir pulteliu. Tokiu atveju sistema turi surinkti duomenis ne tik iš kamerų, bet ir iš kitos įrangos tam, kad teisinga informacija būtų atvaizduojama LED švieslentėje, tam buvo panaudotas mūsų gaminamas PARKSOL zonų kontroleris, kuris ne tik renka duomenis, bet ir valdo kelio užtvarą – jis nėra pakeliamas kuomet aikštelė yra pilna.
Nauda mokymo centrui
 • Lengvas automobilių aikštelės administravimas
  Sukurta galimybė turėti pageidaujamų/nepageidaujamų lankytojų (angl. white/balck list) sąrašus, t. y. į teritoriją gali pateikti tik tiek automobiliai, kurie yra sąrašuose. Jeigu dėl kažkokių priežasčių (pvz.: snygis, rūkas, purvas) sistemai nepavyko nuskaityti valstybinio numerio, kelio užtvarą galima pakelti kitais būdais.
 • Patogumas
  Po sistemos diegimo sumažėjo problemų dėl aikštelės užimtumo bei patekimo į ją.Nebeliko rizikos įstaigos automobiliais užkimšti pagrindinę miesto gatvę.
 • Sumažėjęs žmogiškųjų resursų poreikis
  Sistema yra pilnai automatizuota, ją galima valdyti per nuotolį, todėl apsaugos darbuotojais nebereikia fiziškai tikrinti kokie automobiliai stovi kieme.

Projektai

Panašūs projektai