Projektai

Kauno automobilių turgus

Sektorius

Prekyba

Tipas

Mažmeninė prekyba

Šalis, miestas

Kaunas, Lietuva

Įgyvendinimo metai

2019 m.

Užsakovas

UAB VARANAS virš 20-ties metų valdo Kauno automobilių turgų, kuris yra didžiausias visoje Europoje – bendras plotas užima apie 200 000 kvadratinių metrų. Čia veikia 30 automobilių aikštelių.
Turgaus teritorijoje be prekybos automobiliais teikiamos įvairios paslaugos: draudimo, dokumentų įforminimo, techninės apžiūros, muitinės terminalo ir kt. Taip pat yra geležinkelio atšaka, kuri suteikia galimybę automobilius transportuoti vagonais. Taip pat šalia įsikūrę viešbučiai, maitinimo įstaigos bei kiti paslaugų tiekėjai. Tokia infrastruktūra yra itin patogi iš užsieninio atvykusiems klientams.
Situacija
Kauno automobilių turgaus teritorijoje vienu metu gali tilpti iki 15 000 automobilių. Darbo dienomis automobilių turguje yra eksponuojama vidutiniškai apie 6000 automobilių, o šeštadieniais šis kiekis padvigubėja.
Kauno automobilių turguje esančiose pardavimo aikštelėse, automobiliai dažniausiai paliekami ilgesniam laikui. Papildomai didžiosiose aikštėse automobiliai atvežami autovežiais ir taip sukuriamas automobilių srautų pikas, kuris savaitgaliais apsunkina eismo organizavimą, srauto valdymą bei įmokų surinkimą. Dėl skirtingos kainodaros ilgalaikiams klientams ir vienkartiniams, buvo keliama užduotis tiksliai identifikuoti klientų grupes, jų administruojamus automobilius, taip pat apskaityti turgaus teritorijoje įsikūrusių įmonių automobilius.
Problematika
 • Netikslūs duomenis apie teritorijoje esančių automobilių kiekį
 • Sudėtinga skirtingoms klientų grupėms taikomos kainodaros apskaita
 • Transporto srauto žemas pralaidumas
 • Didelis žmogiškųjų resursų poreikis
Sprendimas
 • Automobilių srauto valdymo ir apskaitos sistema
Atlikus kliento lūkesčių ir turimos problematikos auditą, pasiūlytas sprendimas – sistema paremta UHF (angl. Ultra High Frequency) nuotoliniu transporto identifikavimu.
Itin svarbus kriterijus pasirenkant sistemą buvo reikiamų ataskaitų personalizavimas. Sistema sudaryta iš nuotolinio valdiklio, dvikrypčių antenų, kurios UHF lipdukus nuskaito iki 5 metrų atstumu, mobilaus lipdukų skaitytuvo bei programinės įrangos.
Sprendimą pasirinkti šią sistemą taip pat lėmė tai, kad buvo pasiūlytas ne tik įleidimo/išleidimo funkcionalumas, bet mobilus UHF lipdukų skaitytuvas, kurio pagalba galima nuskaityti duomenis apie turgaus teritorijoje esančius automobilius.
Sistemos veikimo principas sudarytas iš pagrindinių funkcijų:
– Kliento registravimas
– Įleidimas/išleidimas į/iš teritorijos
– Automobilių inventorizavimas
– Ataskaitos.
Kliento registravimas
Klientas registruojamas ir jam priskiriamas vienas iš tipų: vienkartinis, sutartinis, VIP klientas, aptarnaujantis transportas.
Registruojant parenkama lipduko galiojimo trukmė, suvedami kontaktai.
Įleidimas/išleidimas į/iš teritorijos
Į teritoriją įleidžiamas transportas tik su aktyvuotais (apmokėtais lipdukais).
Išvažiuojant iš teritorijos išleidžiami tik tie klientai, kurių leidimo laikotarpis nėra pasibaigęs, kitu atveju kelio užtvaras nėra pakeliamas, švieslentėje matoma informacija, kad reikia apmokėti už pradelstą laiką.
Automobilių inventorizacija
Apsaugos darbuotojai periodiškai, vaikščiodami po teritoriją su mobiliais skaitytuvais, tikrina automobilius, o sistemai aptikus automobilį, kuris pradelsęs laiką, jo savininkui automatiškai išsiunčiamas pranešimas.
Ataskaitos
Jos gali būti konfigūruojamos pagal konkretų kliento poreikį. Šiam atvejui numatytos šios:
– Automobilių kiekis teritorijoje
– Įvažiavimo/išvažiavimo ir laikotarpio informacija
– Pradelsto laiko ataskaitos
– Automobilio modelio, spalvos, kliento ataskaita
– Pajamų per periodą ataskaita
Šios ataskaitos gali būti automatizuotai siunčiamos el. paštu ar integruotos į verslo valdymo sistemą.
Nauda verslui
 • Lengvas skirtingų klientų grupių administravimas
  Dėl skirtingų klientų ir skirtingų jų administravimo sąlygų, nuolat būdavo patiriami nepatogumai, dėl klaidų. Į teritoriją ne visuomet patekdavo aptarnaujantis personalas ir atvirkščiai. Todėl registruojant klientus ir realiu laiku gaunant informaciją apie juos, buvo išspręsta daugelį metų egzistavusi problema.
 • Skaidrus finansų valdymas
  Įdiegus automatizuotą sistema nebeliko spragų į teritoriją patekti ar iš jos išvažiuoti neapmokėjus.
 • Sumažėjęs žmogiškųjų resursų poreikis
  Dalies personalo, kuris prieš sistemos diegimą turėdavo stovėti prie kelio užtvarų ir juos valdyti rankiniu būdu buvo atsisakyta, o dalis mobiliais skaitytuvais pradėjo tikrinti teritorijoje esančius automobilius.
 • Efektyvesnė veikla
  Įvertinus visus klientui pasiūlytos sistemos suteikiamus privalumus, teritorijos aptarnavimo veikla tapo 22% efektyvesnė, to pasėkoje su mažiau resursų buvo aptarnaujamas didesnis kiekis klientų.

Projektai

Panašūs projektai