Projektai

Kauno ledo arena

Sektorius

Viešasis

Tipas

Ledo arena

Šalis, miestas

Kaunas, Lietuva

Įgyvendinimo metai

2020 m.

 

Apie projektą

Tai – vienas didžiausių 2020 metais įgyvendintų UAB Arevita projektų. Ledo Arena (žiemos sporto centras) – vienas didžiausių infrastruktūrinių objektų Kaune. Naujai pastatytoje A+ energetinio naudingumo klasės standartus atitinkančioje Ledo arenoje yra dvi ledo aikštės: viena iš jų skirta treniruotėms, kita – varžyboms. Čia vyks tiek šalies, tiek tarptautinės ledo ritulio, akmenslydžio ir dailiojo čiuožimo varžybos. Įrengtose tribūnose tilps apie 500 žiūrovų.

 

Iššūkiai

Suprasdami, kad šiam, itin svarbiam, miestui ir jo gyventojams objektui, keliami didžiuliai lūkesčiiai, drąsiai galime teigti, jog tai buvo 2020 m. iššūkis mūsų įmonei. Ypatingą dėmesį skyrėme projektų rengimui, aukščiausios kokybės įrangos parinkimui bei inžinerinių sistemų (praėjimo kontrolės, vaizdo stebėjimo, audio ir švieslenčių sistemos, apsaugos nuo įsilaužimo ir gaisro, kompiuterinio tinklo, elektrotechnikos ir apšvietimo tinklo) įrengimui.

Sukaupta 27-erių metų patirtis mums leido detaliai išanalizuoti užsakovų poreikius bei lūkesčius, tad pasiūlėme šiai 7500 kvadratinių metrų ploto ledo arenai aukštus ir griežtus reikalavimus atitinkančius sprendimus.

 

Įdiegtos sistemos (sprendiniai):

  • Atlikti elektrotechnikos darbai: pastato vidaus apšvietimo ir jėgos tinklai, žaibosauga ir įžeminimas
  • Įrengta apsauginė signalizacija, įeigos kontrolė, vaizdo stebėjimo sistema
  • Įrengta gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema
  • Įrengti elektroniniai ryšiai ir elektroninės informavimo priemonės (švieslentės, elektroniniai laikrodžiai, įvarčio informacinės lentos)
  • Įrengta pastato įgarsinimo sistema

 

Didžiausias dėmesys buvo skirtas tolygiam dviejų ledo aikščių apšvietimui, kuriam keliami itin aukšti tarptautiniai reikalavimai, dėl šešėlių susidarymo ir akinimo – šviesos atspindžių nuo ledo paviršiaus, tolygaus apšviestumo. Papildomų idėjų ir sprendimų pareikalavo ir tai, kad ši ledo arena yra multifunkcinė ir joje numatomos skirtingo veiklos: ledo ritulio varžybos, dailiojo čiuožimo ir kiti pasirodymai.

Didelė dalis parengiamųjų darbų buvo skirta profesionalaus sporto elektroninio informavimo sistemai. Vadovaudamiesi Tarptautinės ledo ritulio federacijos reikalavimais, arenoje įrengėme informacines sporto varžybų rezultatų švieslentes, valdomas iš teisėjų pulto, ir varžybų laiką atvaizduojančius laikrodžius, esančius persirengimo patalpose.

Didžiojoje varžybų aikštėje įrengtos tribūnos, kuriose tilps apie 500 žiūrovų, todėl turėjome parinkti audiosistemą, kuri leistų mėgautis aukščiausios kokybės garsu žiūrovams ir sportininkams. Arenoje sumontuotos 53 akustinės sistemos kolonėlės, 9 garso stiprintuvai. Pagalbinėse persirengimo patalpose, teisėjų ir aptarnaujančio personalo kabinetuose, fojė sumontuotos informacijos perdavimo, foninės muzikos garso perdavimo sistemos. Treniruočių sporto salės patalpoje suprojektuota kokybiška nepriklausoma garso transliavimo sistema. Konferencijų salėje veikia šiuolaikiška multimedijos sistema valdoma per IP tinklą.

Sporto renginių pastate prevencijai ir efektyviam incidentų aptikimui įdiegėme pažangius kompleksinius sprendimus, užtikrinančius pastato saugumą ir funkcionalumą. Pasirinktos kokybiškiausios ir lyderiaujančios apsaugos sistemo, integruotos su praėjimo kontrole bei gaisro apsaugos sistemomisVaizdo stebėjimo sprendimai leidžia stebėti ne tik vidaus, bet ir lauko teritoriją.

Su visa patyrusia projektą vykdžiusia komanda didžiuojamės, kad galėjome prisidėti prie miesto infrastruktūros gerinimo, įvykdę vieną iš novatoriškiausių projektų.

Projektai

Panašūs projektai