Projektai

Nemuno žiedas

Sektorius

Sporto veikla

Tipas

Lenktynių trasa

Šalis, miestas

Kauno raj, Lietuva

Įgyvendinimo metai

2019 m.

Užsakovas

Techninių sporto šakų kompleksas, kuriame nuolat vyksta automobilių, motociklų bei dviračių treniruotės ar varžybos, įrengtas Kačerginėje, šalia kelio Kaunas–Zapyškis–Šakiai. Komplekse sportuoja ne tik profesionalai, bet ir techninių sporto šakų mėgėjai, kuriems kasmet yra rengiama didelė dalis renginių ir treniruočių. Taip pat, vykdoma ir edukacinė veikla.
Žiedinės trasos ilgis – 3350 metrų. Viso komplekso plotas yra 74 ha.

 

Situacija

Pagrindinis užsakovo veiklos vykdymo tikslas suteikti klientams galimybę naudotis moderniu, saugiu, visus reikalavimus atitinkančiu laisvalaikio kompleksu ir tapti žinomu traukos objektu Europoje, todėl kiekvieną sezoną yra organizuojama apie 80 renginių, kuriuose apsilanko daugiau kaip 35 tūkst. žiūrovų.
Dėl didelio kiekio skirtingų klientų: profesionalūs sportininkai, mėgėjai, įmonių renginiai ir kt., buvo problematiška administruoti apskaitą, kuri reikalavo daug žmogiškųjų resursų, kas didino  tikimybę įsivelti klaidoms.

 

Problematika

 • Netikslūs duomeny apie trasoje esančių automobilių kiekį;
 • Sudėtinga skirtingoms klientų grupėms taikomos kainodaros apskaita;
 • Didelis žmogiškųjų resursų poreikis ir apskaitos klaidos.

 

Sprendimas

 • Automobilių srauto valdymo ir apskaitos sistema. Klientui pasiūlėme sprendimą – UHF (ultra high frequency) nuotolinį transporto identifikavimą su integruota apskaitos sistema.

 

Sistema

Sistema sudaryta iš nuotolinio valdiklio, dvikrypčių antenų, kurios UHF lipdukus nuskaito iki 5 metrų atstumu, programinės įrangos su integruota apskaitos sistema.
Sistemos veikimo principas sudarytas iš pagrindinių funkcijų:
 • Kliento registravimas.
  Klientas registruojamas ir jam priskiriamas vienas iš tipų: vienkartinis, sutartinis, VIP klientas, įmonės renginys, aptarnaujantis transportas. Registruojant parenkama lipduko galiojimo trukmė, suvedami kontaktai.
 • Įleidimas/išleidimas į/iš teritorijos.
  Į teritoriją įleidžiamas transportas tik su aktyvuotais (apmokėtais lipdukais). Išvažiuojant iš teritorijos išleidžiami tik tie klientai, kurių leidimo laikotarpis nėra pasibaigęs, kitu atveju kelio užtvaras nėra pakeliamas, švieslentėje matoma informacija, kad reikia apmokėti už pradelstą laiką
 • Apskaita ir apmokėjimas.
  Išvažiuojant iš teritorijos skaitytuvas nuskaito UHF lipduką ir pagal nustatytą kainodarą iškart parodo kainą. Vienu mygtuko paspaudimu suma gali būti persiunčiama į kasos aparatą (POS). Taip pat jeigu klientas turi sutartį, suma nukeliauja į apskaitą ir mėnesio pabaigoje yra išrašoma sąskaita
 • Ataskaitos.
  Jos gali būti konfigūruojamos pagal konkretų kliento poreikį, šiuo atveju buvo numatytos šios: automobilių kiekis teritorijoje, įvažiavimo/išvažiavimo ir laikotarpio informacija, apmokėjimų informacija, pajamų per periodą ataskaita. Šios ataskaitos gali būti automatizuotai siunčiamos el. paštu ar integruotos į verslo valdymo sistemą.

 

Nauda verslui

 • Lengvas klientų administravimas.
  Dėl skirtingų klientų ir skirtingų jų turimų sąlygų nuolat kildavo nepatogumų dėl apmokėjimų ir reikėdavo papildomo laiko situacijai išspręsti
 • Skaidrus finansų valdymas.
  Įdiegus UHF sprendimą nebeliko spragų į teritoriją patekti ar iš jos išvažiuoti neapmokėjus.
 • Sumažėjęs žmogiškųjų resursų poreikis.
  Dėl automatizuoto apmokėjimo ir kelio užtvarų valdymo buvo atsisakyta apsaugos darbuotojų, kurie tuos darbus atlikdavo rankiniu būdu.

Projektai

Panašūs projektai