Projektai

Stova, UAB

Sektorius

Paslaugos

Tipas

Parkavimas

Šalis, miestas

Lietuva (Vilnius)

Įgyvendinimo metai

2022 m.

Užsakovas

UAB „Stova”, labiau žinoma kaip uniPark, yra įmonė siūlanti išmaniuss parkavimo sprendimus Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Lietuvoje įmonė yra įgyvendinusi per 120 projektų, kurie apima parkavimą oro uostuose, prekybos ir verslo centruose, miestų zonose (gatvėse).

Situacija ir problematika

Klientas, Vilniuje naujai pastatytame biurų komplekse „Core”, įrenginėjo modernią automobilių parkavimo aikštelę. Parkingas – 698 vietų ir 22 484 m2, su dviem įvažiavimais/išvažiavimais.
To pasekoje atsirado poreikis tiek biurų komplekso darbuotojus, tiek klientus atvykstančius į parkavimo aikštelę administruoti, taip siekaint valdyti automobilių srautus.

 

Sprendimas

Įdiegta vaizdo analitikos parkavimo sistema, dirbtinio intelekto pagalba gebanti atpažinti kiekvienos vietos užimtumą, bei automobilių valstybinius numerius.
Šios sistemos dėka verslo centro svečiai ir darbuotojai gali greičiau rasti laisvą parkavimo vietą automobiliui, o taip pat tai naudinga ir klimatui bei požeminės aikštelės grynam orui, kadangi sumažinamas išmetamųjų dujų kiekis.
Verslo centro parkavimo aikštelėje yra du įvažiavimai, todėl švieslentėse atvaizduojama laisvų vietų informacija padeda vairuotojui pasirinkti mažiau užimtą požeminės aikštelės aukštą.
Požeminėje aikštelėje įrengti indikatoriai leidžia vairuotojams jau iš tolo pamatyti laisvas vietas, o švieslentės nukreipia į laisvas parkavimo zonas.
Parkavimo sistemos operatoriai ar apsaugos darbuotojai Parksol programinėje įrangoje gali realiu laiku stebėti vaizdo transliaciją iš kiekvienos parkavimo vietos, matyti aikštelės užimtumą žemėlapyje, laisvas vietas bei bet kurioje vietoje stovinčio automobilio valstybinį numerį. Intuityvaus bei paprasto valdymo vartotojo grafinė sąsaja leidžia gauti tikslius statistinius duomenis apie stovėjimo aikštelės užimtumą 15 minučių ar kelių valandų intervale, ši informacija padeda nustatyti „judriausias“ valandas, planuoti srautus. Visi šie duomenys gali būti automatiškai siunčiami į nurodytus elektroninius paštus ar trečios šalies sistemas, internetinius puslapius, mobilias programėles.
Sistemos funkcionalumas gali būti bet kada praplečiamas, klientui įsigijus „Find Your Car“ terminalą, leidžiantį vairuotojui įvedus savo automobilio valstybinius numerius jį surasti pagal liečiamame ekrane nurodomą tikslią automobilio buvimo vietą žemėlapyje. Ateityje gali būti padidinamas saugumas įrengiant vaizdo įrašymo įrenginius, kurie kameroms užfiksavus judesį, sistemos diske įrašytų 15 sekundžių trukmės vaizdo įrašus.
Nauda
  • Lengvas automobilių aikštelės administravimas. Sukurta galimybė turėti pageidaujamų/nepageidaujamų lankytojų (angl. white/balck list) sąrašus, t. y. į teritoriją gali pateikti tik tiek automobiliai, kurie yra sąrašuose. Jeigu dėl kažkokių priežasčių (pvz.: snygis, rūkas, purvas) sistemai nepavyko nuskaityti valstybinio numerio, kelio užtvarą galima pakelti kitais būdais.
  • Patogumas. Įdiegta sistema padės išvengti problemų dėl aikštelės užimtumo bei patekimo į ją.
  • Sumažėjęs žmogiškųjų resursų poreikis. Sistema yra pilnai automatizuota, ją galima valdyti per nuotolį, todėl apsaugos darbuotojais nebereikia fiziškai tikrinti kokie automobiliai stovi kieme.

Projektai

Panašūs projektai