Projektai

UAB Norvelita, Lietuvos ir Norvegijos

Sektorius

Maisto pramonė

Tipas

Gamykla

Šalis, miestas

Raseinių raj., Lietuva

Įgyvendinimo metai

2019 m.

Lietuvos ir Norvegijos UAB „Norvelita“ – yra viena didžiausių ir žinomiausių žuvų perdirbimo įmonių šalyje. Įmonė specializuojasi lašišinių žuvų produkcijos gamyboje. Kasmet perdirba apie 25 000 tonų Atlantinių lašišų importuojamų iš Norvegijos, Škotijos, Islandijos ir 800 tonų laukinių lašišų importuotų iš Aliaskos, JAV. 95 % visos pagamintos lašišų produkcijos eksportuojama į užsienio šalis.

 

Situacija

UAB Norvelita specializuojasi lašišinių žuvų produkcijos gamyboje. Lašiša – itin brangi žuvis, todėl klientui labai svarbu, kad gamybos procesas būtų kuo efektyvesnis, nes nuo to tiesiogiai priklauso įmonės sėkmė ir pelnas.

Gamybos procesas prasideda nuo šaldytos žuvies ir keliais etapais pasiekiamas galutinis produktas. Šiame procese  sudėtinga užtikrinti teisingą produkcijos išeigą ir nustatyti teisingą savikainą. Pagrindinis kliento lūkestis buvo gauti realius duomenis į apskaitos sistemą NAVISION apie žaliavos išeigą kiekviename gamybos procese. 

 

Problematika

  • Neefektyvus gamybos procesas: netiksli žaliavų apskaita, nevaldomas produkcijos kiekis ir savikaina;
  • Žmogiškosios klaidos gamybos proceso metu (vedant duomenis į sistemą);
  • Neefektyvus žmogiškųjų resursų panaudojimas;

 

Sprendimas

  • Gamybos procesų registravimo, valdymo ir kontrolės sistema

Išgirdę kliento problematiką įmonėje atlikome nuodugnią gamybos proceso analizę ir auditą, kurio metu identifikavome gamybos proceso etapus, kuriuose buvo patiriami didžiausi nuostoliai – neįvertinamas arba netiksliai įvertinamas žaliavos/produkcijos kiekis bei savikaina. Sekančiame etape struktūrizavome gamybos procesą ir žaliavos apdirbimo kelią suskirstėme į kritinius etapus, kuriuose užsakovui pasiūlėme įdiegti elektroninę žaliavos identifikavimo sistemą, panaudojant RFID technologiją.

 

Sprendimas

Radijo bangų sistema (RFID) įprastai naudojama objekto žymėjimui ir jo sekimui (sistemą sudaro RID žymekliai, RFID skaitytuvai ir programinė įranga). RFID žymekliais sužymėjome visą tarą (konteinerius), kuria žaliava keliauja per gamybos linijas. Itin didėlį dėmesį skyrėme RFID žymų atsparumui, kadangi maisto pramonės įmonėse naudojamos agresyvios medžiagos dezinfekcijai.  Visuose svėrimo įrenginiuose sumontavome RFID skaitytuvus. Taigi, kiekvieną kartą kai gamybos procese vyksta svėrimas, tuos duomenis fiksuoja skaitytuvai.

Siekiant minimizuoti nekorektiškų arba klaidingų duomenų įvedimo tikimybę, svėrimo duomenys nuo šiol automatiškai perduodami į apskaitos sistemą NAVISION. Kiekvienas gamybos darbuotojas identifikuojamas specialiuose valdikliuose prie svarstyklių ir jo gaminys priskiriamas konkrečiam gamybos procesui. Gamybos darbuotojams nebereikia patiems pildyti ir suvesti informacijos į sistemą. Šio sprendimo dėka, išvengiama klaidų, darbuotojai atlaisvinami nuo mažą pridėtinę vertę kuriančių funkcijų, dirba produktyviau. Taip pat sutaupytas papildomas apskaitininko resursas, kuris buvo skirtas duomenų tikrinimui ir/ar suvedimui į sistemą.

 

Nauda verslui

  • Valdomas, struktūrizuotas ir efektyvesnis gamybos procesas.

Automatizavus ir optimizavus gamybos procesus, tiksliai apskaičiuojama žaliavos išeiga bei savikaina kiekviename gamybos procese. Taip pat atsekamumas, kuris darbuotojas atliko operacijas.

  • Efektyvus žmogiškųjų resursų panaudojimas.

Svėrimo duomenys automatiškai perduodami į apskaitos sistemą: išvengiama klaidų, sutaupomas apskaitininko resursas, gamybos darbuotojai atlaisvinami nuo mažą pridėtinę vertę kuriančių funkcijų, dirba produktyviau.

Projektai

Panašūs projektai