Projektai

UAB Novameta

Sektorius

Pramonė

Tipas

Gamykla

Šalis, miestas

Lietuva (Kaunas)

Įgyvendinimo metai

2021 m.

Užsakovas

UAB „Novameta“ — viena didžiausių profesionalių virtuvių įrangos gamintojų Europoje, sukaupusi didesnę nei 20-ies metų patirtį. Kompanija savo produkciją eksportuoja į 21 pasaulio rinką: Skandinavijos, Prancūzijos, Olandijos, Belgijos, Liuksemburgo, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Izraelio, Saudo Arabijos ir kt.

UAB „Novametos“ gaminius galima rasti Michelin žvaigždutes turinčiuose restoranuose, didelėse korporacijose kaip „Microsoft“, „Google“, „Rolls Royce“, „Spotify“ ar žinomiausiuose pasaulio viešbučiuose.

 

Situacija

Į įmonės gamyklos teritoriją logistikos transportas įleidžiamas operatoriaus pagalba. Šalia vartų esančiu domofonu paskambinus administracijai, kuri po pokalbio paskambina telefonu prijungtu prie GSM modulio, kad pakeltų kelio užtvarą. Transportui įvažiavus į teritorija, vairuotojas nėra informuotas prie kurių vartų vykdyti krovą. Taip atsiranda poreikis procesų automatizavimui.

 

Problematika

  • Neproduktyvus resursų naudojimas.
  • Neefektyvūs, neautomatizuoti  logitikos procesai.

 

Sprendimas

  • Informacinių švieslenčių integracija su logistikos srauto valdymo kontrolės sistema įmonės teritorijoje ir už jos ribų.

 

Spręsdami problemas klientui, pagal užsakymą pagaminome nestandartinio dydžio, spec. nerūdijančio plieno konstrukcijos, informacinę PARKSOL LED švieslentę, kurios matmenys 64×192 (AxP) cm. Ši švieslente turi IP66 klasę ir sandarias jungtis, specialius LED diodus, kurie matomi ir šviečiant akinančiai saulei.

ScenarijusĮ kliento logistikos ir kiemo valdymo sistemą integruotos LED švieslentės.Įvažiavime sumontuota valstybinių numerių nuskaitymo kamera, kuriai nuskaičius numerius sistema automatiškai atpažįsta transportą ir įleidžia/neįleidžia į teritorija. Šioje lokacijoje taip pat įrengta didelė, pagal užsakyma pagaminta – 64×192 (AxP) cm, informacinė LED švieslentė, skirta nukreipti vairuotoją į reikalingą krovos vietą. Visoje teritorijoje, ties kiekvienai vartais, įrengtos mažesnės švieslentės, padedančios vairuotojui susiorientuoti dėl judėjimo teritorijoje ir informuojančios, kur turės būti atlikti logistikos krovos darbai.

Veiksmas vyksta sekančiai: Darbuotojai, nuomoninkai ar kitas atsakingas personalas kaip ir anksčiau gali pakelti įvažiavimo šlakbaumą paskambinė išmaniuoju telefonu. Papildomai į klienti logistikos srauto valdymo sistemą galima suvesti automobilių valstybinius numerius, kuriuos prie įvažiavimo esanti kamera atpažintų, kelio užtvaro pakėlimui.

Vartų šlakbaumas yra dviejų dalių, kas leidžia pagreitinti atsidarymo/uždarymo laiką.

Išvažiuojantiems iš teritorijos automobiliams barjeras yra pakeliamas automatiškai, kuomet specialus detektorius atpažįsta automobilį (reaguoja į metalinius objektus) ir atidaro išvažiuojančiam automobiliui šlakbaumą.

Įvažiuojančiam krovininiam transportui, kamera pirma nuskaito jo valstybinį numerį ir jei jis yra suvestas į kliento logistikos srauto valdymo sistemos programą, jam yra pakeliamas šlakbaumas, įvažiavimo švieslentėje parodoma „numeris nuskaitytas“, didžiojoje švieslentėje, palaukimo aikštelėje, parodomas automobilio valstybinis numeris, rampos numeris ir krovimosi laikas.

Jei atvažiuoja transportas, kurio numeriai nėra suvesti sistemoje, kamera nuskaičiusi automobilio numerį ir neradusi jo sistemoje,  įvažiavimo švieslentės parodo „Susisiekite per domofoną“, tuomet vairuotojas per domofoną skambina operatoriui, kuris nurodo kaip elgtis ir veiksmas vyksta kaip įprastai.

 

Nauda verslui

  • Procesų optimizavimas ir automatizavimas. Logistikos srauto tikslesnis, aiškesnis ir greitesnis judėjimas teritorijoje.
  • Efektyvesnis resursų naudojimas. Nebereikia rankiniu būdu valdyti į teritoriją atvykstančio automobilių srauto.
  • Stebėjimas. Tikslios informacijos perdavimas realiu laiku, pranešimai apie nukrypimus nuo suplanuoti grafiko.
  • Lankstumas. Integruota sistema gali būti lengvai plečiama keičiantis poreikiams ateityje.

Projektai

Panašūs projektai