Projektai

VŠĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos

Sektorius

Sveikatos

Tipas

Ligoninė

Šalis, miestas

Vilnius, Lietuva

Įgyvendinimo metai

2018 m. - 2019 m. (2 etapai)

Apie įmonę

Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos – viena didžiausių sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje, teikiančių aukščiausio lygio specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas bei vykdančių nuolatinį pedagoginį bei mokslinį tiriamąjį darbą. Santaros klinikose dirba daugiau nei 5000 darbuotojų, per metus vidutiniškai gydoma apie 1,1 mln. stacionarinių pacientų.

 

Įdiegtos sistemos (sprendiniai):

  • Parksol automobilių palydos ir srautų valdymo sistema

 

Situacija

Santariškių medicinos miestelyje per dieną, nepaisydami draudžiamųjų kelio ženklų, automobilius neleistinose vietose palikdavo apie 400 vairuotojų. Todėl automobilių stovėjimo vietų problema prie Santaros klinikų buvo aktuali ne vieną dešimtmetį. Kad ši problema būtų išspręsta, 2018 – 2019 m. klinikų teritorijoje buvo pastatytos trys daugiaaukštės automobilių parkavimo aikštelės. Jose buvo įrengta Parksol sistema.

 

Parksol automobilių palydos ir srautų valdymo sistema

Santaros klinikų automobilių stovėjimo aikštelių infrastruktūra yra viena didžiausių Lietuvoje, turinti net 2700 vietų. Parksol automobilių palydos ir srautų valdymo sistema buvo įrengta 2180 automobilių stovėjimo vietų: ultragarsiniai jutikliai su nuotoliniu indikatoriumi – 1444 stovėjimo vietose, automobilių skaičiavimo sprendimas su indukcinėmis kilpomis – 736 stovėjimo vietose.

 

P8 – dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje yra 180 vietų. Čia įdiegtas Parksol automobilių skaičiavimo sprendimas su indukcinėmis kilpomis.

P9 – šešių aukštų automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje yra 1360 vietų. 1137 automobilių stovėjimo vietose yra įdiegta Parksol ultragarsinė automobilių palydos ir srautų valdymo sistema su nuotoliniu indikatoriumi. 223 automobilių stovėjimo vietose įdiegtas Parksol automobilių skaičiavimo sprendimas su indukcinėmis kilpomis.

P11 – keturių aukštų automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje yra 640 vietų. 471 automobilių stovėjimo vietoje yra įdiegta Parksol ultragarsinė automobilių palydos ir srautų valdymo sistema su nuotoliniu indikatoriumi. 169 automobilių stovėjimo vietose įdiegtas Parksol automobilių skaičiavimo sprendimas su indukcinėmis kilpomis.

 


Parksol ultragarsinė automobilių palydos ir srautų valdymo sistema. Ultragarsinis jutiklis realiu laiku aptinka ir perduoda Parksol sistemai informaciją apie parkavimo vietų užimtumą. Indikatoriai, esantys kiekvienoje parkavimo vietoje, automobiliui įvažiavus, užsidega žaliai, o išvažiavus – raudonai. Informacija apie laisvų automobilių stovėjimo vietų skaičių atvaizduojama LED švieslentėse. Parksol sistemos dėka vairuotojas vos tik įvažiuoja į parkingą, iš karto nukreipiamas į artimiausią laisvą vietą.

 

Parksol automobilių skaičiavimo sistema su indukcinėmis kilpomis skaičiuoja pravažiuojančius automobilius ir realiu laiku perduoda informaciją Parksol sistemai apie parkavimo vietų užimtumą. Informacija apie laisvų automobilių stovėjimo vietų skaičių atvaizduojama LED švieslentėse.

 

Santariškių medicinos miestelyje Parksol sistema įdiegta 3 atskirose automobilių stovėjimo aikštelėse, todėl LED švieslentės padeda greičiau rasti laisvą vietą. Santariškių medicinos miestelyje sumontuotos 85 Parksol ICON LED švieslentės. Tinkamai suplanuota ir sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelių infrastruktūra užtikrina greitesnį ir patogesnį parkavimą tiek medicinos personalui, tiek ir lankytojams.


Rezultatai

  • Geresnė lankytojų patirtis
  • Automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje galima greitai ir be streso pasistatyti automobilį, per dieną padeda sutaupyti iki 15600 minučių lankytojų ir personalo laiko.
  • Mažiau kamščių – padeda sumažinti apie 300.000 kg CO2 kiekvienais metais.
  • Padeda sutaupyti – nereikia laukti ar ilgai ieškoti laisvos parkavimo vietos su užvestu varikliu.

Projektai

Panašūs projektai